svet-rybare.cz

Fenix nabíjecí blikačka bc05r v2.0

Kvalitní a levný produkt Fenix nabíjecí blikačka bc05r od spolehlivého výrobce FENIX jde sehnat zde teď právě za nejnižší cenu! Aktuálně v akci za 549 Kč.
Fenix nabíjecí blikačka bc05r v2.0
Zjistit dostupnost »
Značka: FENIX
549

V obou stupních výkonu má funkci rychlého blikání, pomalého blikání a konstantního svícení.. K napájení slouží zabudovaný lithium-polymerový akumulátor o kapacitě 400 mAh, který se nabíjí přes konektor typu USB-C přímo ve svítilně. Světelným zdrojem je pět červených LED, které jsou ukryté pod mírně vypouklou optikou, která vytváří široký světelný kužel viditelný až pod úhlem 180 stupňů. Účinná výstražná vzdálenost blikačky je 50 metrů, ale světlo je viditelné až ze vzdálenosti 230 metrů. Hmotnost svítilny je zanedbatelných 28 gramů. Součástí balení je i spona, díky které je možné svítilnu připnout na batoh, oblečení či na popruh čelovky. Je proto možné ji použít nejen jako zadní cyklosvětlo, ale i jako bezpečnostní červené světlo při běhání a turistice.
Design držáku umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na kolo bez použití nářadí. Objímka pasuje na sedlovou trubku s průměrem 20 až 35 milimetrů. V režimu rychlého blikání s výkonem 5 lumenů dosahuje výdrž svítilny až 120 hodin, Fenix BC05R V2.0 vám zajistí bezpečné osvětlení na noční tréninky, pravidelné dojíždění do práce i na vytrvalostní závody.
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost a dosvit) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametry cyklosvítilny Fenix BC05R V2.0

Používá pět červených LED s životností 50000 hodin.
Celkem šest režimů výkonu: 15 lumenů (4,5 hodiny) -> pomalé blikání 15 lumenů (25 hodin) -> rychlé blikání 15 lumenů (35 hodin) -> 5 lumenů (16 hodin) -> pomalé blikání 5 lumenů (80 hodin) -> rychlé blikání 5 lumenů (120 hodin)
Svítilna má zabudovaný Li-pol akumulátor s kapacitou 400mAh.
Nabíjení přes konektor typu USB-C.
Digitálně regulováno pro konstantní jas.
Upozornění na vybitý akumulátor, ochrana proti přebití a úplnému vybití akumulátoru.
Indikace stavu nabití akumulátoru.
Mírně vypouklá optika vytváří široký světelný kužel viditelný pod úhlem 180°.
Výstražná vzdálenost 50 metrů, viditelné ze vzdálenosti až 230 metrů.
Pogumovaná konstrukce objímky držáku zajišťuje pevné a bezpečné uchycení.
Svítilna vyrobena z nárazuvzdorného plastu.
Rozměry světla 5,1 cm x 2,2 cm x 2,2 cm.
Váha světla 28 gramů včetně akumulátoru.
Voděodolná a prachuvzdorná dle standardu IP66 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).
Obsah balení: svítilna, upínací guma, spona, USB-C kabel.
Pro nabíjení blikačky běžným micro-USB kabelem, lze dokoupit redukci micro-USB na USB-C.
Dále lze dokoupit USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta, USB adaptér podporující rychlonabíjení a barevný USB-C kabel.

Produktové recenze

Jak je z všestranného použití a uchycení blikačky Fenix BC05R V2.0 nadšený Dag Raška z portálu Bikepacking.cz si můžete přečíst v tomto článku.

Použití světla na kolo
Pro zapnutí, či vypnutí podržte tlačítko na svítilně stisknuté zhruba 0,5 vteřiny. Režimy výkonu můžete kdykoliv během provozu přepínat krátkým stisknutím tlačítka (cyklicky se přepínají v pořadí nízký 5 lm – pomalé blikání 5 lm – rychlé blikání 5 lm – vysoký 15 lm – pomalé blikání 15 lm – rychlé blikání 15 lm).
Indikace kapacity baterie – při vypnuté svítilně jednou krátce stiskněte tlačítko, poté se na pět sekund rozsvítí podsvícení tlačítka. Stálé zelené svícení značí nabitou baterii na více než 85%, zelené blikání značí nabití na cca 50 – 85%, stálé červené svícení značí nabití na cca 25 – 50% a červené blikání téměř vybitou baterii (méně než 25 %).
Upozornění na vybitý akumulátor – pokud kapacita akumulátoru klesne cca pod 25%, tak svítilna začne automaticky přepínat do nižších režimů výkonu pro zajištění co nejdelší výdrže (do vyšších režimů poté nelze svítilnu přepnout) a tlačítko začne blikat červeně. V takovém případě doporučujeme svítilnu co nejdříve nabít, aby nedošlo k vypnutí ochranné elektroniky zabudované v akumulátorech a tím pádem ke zhasnutí světla při jeho vybití.
Nabíjení

Odklopte gumovou krytku USB-C konektoru na zadní straně svítilny a pomocí přiloženého kabelu ji zapojte do počítače, powerbanky, síťového USB adaptéru nebo USB adaptéru do auta. K nabíjení lze případně použít i libovolnou nabíječku na mobilní telefon s USB-C konektorem.
Během nabíjení tlačítko svítí červeně, po plném nabití svítí zeleně.
Doba nabíjení je cca 1,5 hodiny. Použitý Li-pol akumulátor netrpí paměťovým efektem, takže lze svítilnu dobíjet kdykoliv.
Po nabití a vyjmutí napájecího kabelu nezapomeňte utěsnit krytku USB konektoru.

Upozornění

Nerozebírejte sami zapečetěné části poruší se tím záruka.
Pokud svítilna nepřepíná na vyšší režim, nebo se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:

Akumulátor je vybitý – nabijte ho.

Záruka
Zákonná dvouletá záruka.
Max výdrž 120 hod Napájení Interní akumulátor Počet režimů 6 Vodotěsnost IP66 (prudký déšť) Barva světla Červená Světelný zdroj SMD diody Hmotnost 28 g